Ally Died
Zespół „Ally Died” powstał w styczniu 2011 roku, w Tczewie. Początkowo skład tworzyli: Ćwikła (bas), Taras (bębny), Kubolec (gitara). Po półtorej roku dołączył Kołpak (wokal). Wspólnymi siłami udało się szybko uporządkować materiał oraz dołożyć do niego partie wokalne. Kolejnym krokiem było pojawienie się na scenie. Kilka pierwszych koncertów pokazało, ze zespół właśnie na koncertach czuje się najlepiej. Klimaty głównie hard rockowe, jednocześnie czerpiące garściami z innych gatunków muzycznych, stworzyły nowy, osobliwy styl zespołu.
W lipcu 2015 roku z kapelą pożegnał się Kołpak. Po gorączkowych poszukiwaniach w sierpniu dołączył Tad (wokal), który zmienił dotychczasowe partie wokalne o nieomalże 180 stopni. Intensywne próby po 4 miesiącach zaowocowały ponownym wejściem na scenę.
Obecny styl, który jest wynikiem kompromisu ścierających się 4 totalnie różnych upodobań muzycznych, stworzył nowy, energiczny a zarazem melodyjny rodzaj muzyki, który nie jest łatwy do zaszufladkowania. Pomiędzy ścianą gitar w „Machinie” i „Próżni” a dążącym ku poprockowym klimatom „Politykom” i „Jestem sam” każdy znajdzie coś dla siebie.
Najlepiej samemu się o tym przekonać na koncercie...