Znamy nominacje Festiwalu Yach Film 2013

Liczba wyświetleń: 7204
8 grudnia 2013 roku w Gdańsku po raz dwudziesty drugi zostaną wręczone Yachy, nagrody za najlepsze wideoklipy na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Gala wręczenia Yachów odbędzie się w Centrum Świętego Jana w Gdańsku. Zostanie wręczonych 9 statuetek Yacha dla twórców wideoklipów nominowanych w 8 kategoriach oraz nagroda internautów CyberYach. Są to: Yach za scenariusz, reżyserię, zdjęcia, kreację aktorską, plastyczną aranżację przestrzeni, innowację, animację, Grand Prix. Jak co roku na uroczystej Gali spotkają się autorzy, producenci, nadawcy, dziennikarze i entuzjaści polskiego wideoklipu. Najlepsze teledyski wybiera profesjonalne Jury. Wśród tegorocznych jurorów oprócz „ojca polskiego wideoklipu” Yacha Paszkiewicza, zasiądą w nim Paweł Sito, Walter Chełstowski, Larry Okey Ugwu, Robert Leszczyński oraz Robert Turło.

W tym roku do Yachów nominowano:


w kategorii SCENARIUSZ
1.    Czesław Śpiewa Miłosza „Postój Zimowy” – M. Nygaard Hemmingsen
2.    Dyzmatronik „Singiel” - Julian Pęksa
3.    Magnificent Muttley „Stains” - Marcin Starzecki
4.    Tom Horn feat. Jacob A „The Last Day” - Sławek Kotarski / Magdalena Awrejcewicz
5.    Kamp! „Melt” - Tomek Goldbaum Właziński
6.    Igor Volk „Labirynth” - Dawid Krępski

w kategorii ZDJĘCIA
1.    Bovska „Long Way” - Jakub Wróblewski, Marcin Szrót
2.    Enchanted Hunters „Twin” - Jakub Burakiewicz
3.    Chłopcy kontra Basia „Wieczerza” - Piotr Golemo
4.    Rokiczanka „W Moim Ogródecku” - Damian Bieniek
5.    OSTR & Hades „Mniej Więcej” - Andrzej Rajkowski
6.    Rebeka „Stars” - Katarzyna Baraniewicz

w kategorii INNOWACJA
1.    hipiersoniK „Zwolniony” - Drobczyk/Kopaniszyn
2.    Latające Pięści „Meat Me At The Love Parade” - Paweł Czarnecki
3.    Planet L.U.C. & Trzeci Wymiar „Wymiar Kosmostumostów” - L.U.C. I Tomasz Dyrduła
4.    MC-Makler „Silny Kac” - Jacek Łuczyński
5.    Hurt „Najważniejszy Jest Wybuch” - Barbara Kaja Kaniewska, Marta Malikowska
6.    OSTR & Hades „Mniej Więcej” - Andrzej Rajkowski

w kategorii KREACJA  AKTORSKA
1.    Hello Mark „Never Ending Story” - Anna Jęchorek, Oskar Staszak
2.    Beneficjenci Splendoru „Simlock” - Agata Kulesza
3.    Maryna C „Urok” - Paulina Kinaszewska
4.    Natalia 'Natu' Przybysz „Niebieski” - Natalia Przybysz
5.    Mikromusic „Takiego Chłopaka” - Ola Sawicka, Monika Tchórzewska, Natalia Wieciech, Małgorzata Wewióra, Kamila Ścibiorek, Dagmara Bąk, Sabina Michalska, Marta Kaczorowska
6.    Braz „Karuzela Zła” - Kamil Ziółkowski

w kategorii PLASTYCZNA ARANŻACJA PRZESTRZENI
1.    Hey „Co tam?” - Mela Melak
2.    Przeciwziemia „Covered by sun” - Aneta Gołąbek, Bartosz Sobieraj, Przemysław Banaszek, Konrad Kościelski, Tomasz Jaśkiewicz
3.    MoMo „Od Dzisiaj” - Izabela Ozierow
4.    Loco Star „Tv Head” - Marsija, Tomasz Ziętek, Pat Stawinski
5.    Big Fat Mama „I Got Soul” - Dagmara Pochyła, Mateusz Somolong
6.    Daddy's Cash & John Lee Hooker Jr. „Boogie Woogie” - WJ Team, Ferwork, Ania Adamiak

w kategorii ANIMACJA
1.    Spring King - „V-V-V Vampire” - Patryk Bychowski
2.    Makabunda „Ty Albo Żadna” - Bartosz Mikołajczyk
3.    Pochwalone „Dzieweczka” - Marta Zabłocka
4.    Natalia Brozynska „Searching For Devo” - Natalia Brożyńska
5.    Baaba Kulka „Still Live” - Wojciech A. Hoffmann
6.    Kapela Ze Wsi Warszawa „Kołysanka Konopna” - Sylwia Kubus

w kategorii REŻYSERIA
1.    Hurt „Najważniejszy Jest Wybuch” - Barbara Kaja Kaniewska, Marta Malikowska
2.    Hey „Co tam?” - Dawid Krępski
3.    OSTR & Hades „Czas Dużych Przemian” - Marek Skrzecz
4.    Czesław Śpiewa Miłosza „Postój Zimowy” - M. Nygaard Hemmingsen
5.    Beneficjenci Splendoru „Simlock” - Roman Przylipiak
6.    Magnificent Muttley „Stains” - Marcin Starzecki

w kategorii GRAND PRIX
1.    Hey „Co tam?” - Dawid Krępski
2.    Kamp! „Melt” - Tomek Goldbaum Właziński
3.    Enchanted Hunters „Twin” -  Ola Gowin, Irek Grzyb
4.    Mikromusic „Takiego Chłopaka” -  Łukasz Gronowski, Natalia Jakubowska
5.    Hurt „Najważniejszy Jest Wybuch” - Barbara Kaja Kaniewska, Marta Malikowska
6.    Czesław Śpiewa Miłosza „Postój Zimowy” - M. Nygaard Hemmingsen


W ramach tegorocznego festiwalu, 7 grudnia przez cały dzień odbędą się otwarte pokazy nominowanych wideoklipów, w klubie Pierwsze Piętro w Gdańsku, przy ul. Rajskiej 6 (budynek NOT). Dzień później o godzinie 20:00 zapraszamy do Centrum Świętego Jana (Gdańsk, ul. Świętojańska 50) na galę wręczenia Yachów. Bilety można będzie nabyć przed imprezą w cenie 20 złotych. Wszystkich gości Gali zapraszamy na After Party do klubu Pierwsze Piętro (Gdańsk, ul. Rajska 6, budynek NOT). Dla zainteresowanych, którzy nie zdołali uczestniczyć w Gali, wstęp na After Party jest płatny 15 złotych. After Party rozpocznie się o godzinie 22:30. Retransmisję wydarzeń zobaczymy na kanale telewizji Kino Polska Muzyka.

Newsletter
Klipon
Kino Polska Muzyka
DJ SHOP
JAZZSOUL
pierwsze piętro
LIV VIEW BANER
MULTISTUDIO BANER
Konferencjepl
wodny chrewt
 

Nowe zasady dotyczące cookies

Zamknij
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies.