Damy CZAQU!

Liczba wyświetleń: 3210
  Pragniemy przedstawić Wam nietuzinkowy zespół rockowy, który od paru dobrych lat buduje swoją pozycję na polskim rynku muzycznym, teraz zbliża się premiera ich trzeciej, rewolucyjnej płyty a na ich singiel „Generacja lalek” możecie zagłosować w konkursie WOW! Music Awards organizowanym w ramach Orange Warsaw Festiwal!

  CZAQU - kapela wywodząca się z toruńskiej sceny rockowej. Czterech muzyków, których po prawie 10 latach łączy już nie tylko muzyka, ale przede wszystkim przyjaźń. Grają żywiołową, gitarową muzykę nieustannie eksperymentując z instrumentami i inspiracjami, ostatnio w ich muzyce można doszukać się elementów zaczerpniętych z elektro, indie, folk i acoustic. W dorobku mają dwie płyty długogrające, maksisingiel, kilka koncertów radiowych, ponad 300 koncertów klubowych i plenerowych.


Czaqu - Pachnie Powietrze  Koncerty CZAQU to mieszanka wybuchowa pozytywnej energii, dobrej muzyki płynących ze sceny i rockowego szaleństwa wśród publiczności. CZAQU właśnie na koncertach zdobywa rosnące grono fanów. Koncertowo wygrywają też kolejne festiwale. Na swoim koncie mają zwycięstwo między innymi na Dachoofce w Krakowie, na Festiwalu "Gramy nad Prosną", na RockAutostradzie w Proszówkach k/Bochni, na OFMA`ie w Dobrym Mieście, na Festiwalu Toruńskich Gwiazd , na Festiwalu Pejzaż bez Ciebie „Grzegorz Ciechowski” czy "Przebojem na Antenę" organizowanym przez Polskie Radio.


Czaqu


  Zespół stawia na szczerość przekazu i kontakt z publicznością. Nie do pomylenia są klawisze z charakterystycznym gitarowym brzmieniem. Dyboś, klawiszowiec ma niepowtarzalny instrument, odnawiany, własnoręcznie przerabiany – a w końcu podpięty do efektów gitarowych. Klawisze przywodzą na myśl skojarzenia z Republiką. I to nie jest przypadek – Zbyszek Krzywański, były gitarzysta Republiki był w 2007 roku producentem maksisingla „CZAQU”. Ich muzykę wyróżniają także niebanalne teksty. Wokalista i autor tekstów, Grzegorz Walczak nie boi się poruszać niewygodnych tematów. Zmusza słuchacza do chwili refleksji. Nie jest przy tym jednak ani nudny, ani zbyt poważny. Sami o sobie mówią, że śpiewają w prosty sposób o rzeczach trudnych.

Czaqu


Właśnie przygotowują się do wydania trzeciej płyty. Będzie promował ją singiel „Generacja lalek”. Ten sam utwór walczy właśnie w konkursie WOW! Music Awards organizowanym w ramach Orange Warsaw Festival. CZAQU ma szansę zagrać przed Mobym i Skunk Anasis. Można im w tym pomóc wysyłając SMS o treści 2 pod numer 7222 ( 2 zł + VAT). Do wygrania są bilety na Orange Warsaw Festival i 1000zł w gotówce.
Konkursowa „Generacja lalek” to pytanie i w domyśle odpowiedź, jak łatwo dajemy się manipulować mediom i jak bezkrytycznie akceptujemy serwowaną przez media informacyjną papkę.


Czaqu


CZAQU nie da się wcisnąć między puste słowa!

Piosenki Czaqu są dostępne na naszym portalu i czekają na to, abyście zobrazowali je własnymi klipami. Życzymy więc twórczej zabawy ;)

Damy CZAQU!

Dodaj komentarz

Inne newsy