VAN

Liczba wyświetleń: 2162
  Przedstawiamy Wam kolejny godny uwagi zespół, którego utwory są zamieszczone na naszym portalu i czekają na zobrazowanie Waszymi teledyskami.
  Zespól VAN powstał w 1995 roku, jako duet tworzący muzykę elektroniczną. Założyły go: Barbara Zielińska (Van) i Sabina Borner. Obie artystki zainteresowały się tym gatunkiem muzycznym podczas studiów na katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego. Ich kompozycje spotykały się z bardzo dobrym przyjęciem, prezentowane były niejednokrotnie w lokalnych stacjach radiowych oraz audycjach autorstwa Jerzego Kordowicza w radiowej „Trójce”. Duet udzielał się także na koncertach takich jak: Galeria "Ten Ta To" w Katowicach, "Wagary" w hali katowickiego "Spodka", "Music and Show" w Warszawie, "El-Izerie", Teatr "Korez", Pałac Szustra w Warszawie, itd. Van i Borner opracowały także elektroniczne wersje polskich kolęd. W roku 2003 Panie nagrały swoją debiutancką płytę "Miracles", do nagrania której zaprosiły gitarzystę Marka Gorlitza i basistę Darka Budkiewicza oraz wokalistkę Jolantę Literską.

VanVan - I Fly-The Hawk  Premiera płyty odbyła się na targach muzyki elektronicznej w Langenfeld w Niemczech. Nowa, wspólna produkcja spotkała się z dobrym przyjęciem, parę utworów znalazło się na światowych playlistach. Utwór "Shadow Dancing" otwierał składankę brytyjskiego magazynu muzycznego "Sequences". Do utworu "Walking In Clouds" nakręcony został klip, prezentowany m.in. w "Teleexpresie". W sierpniu 2003 zespól zagrał ostatni wspólny koncert w starym składzie podczas Festiwalu ZEF w Piszu, kończąc tym samym współpracę z Sabiną Borner, jednocześnie pozostając przy nazwie VAN. W wyniku zmian personalnych zmienił się nieco styl wykonywanej muzyki. Do elektroniki dodanych zostaje wiele elementów rocka progresywnego. W Marcu 2004 roku, VAN wyruszył w trasę koncertową po Polsce wspólnie z rosyjskim zespołem Romislokus. W Marcu 2005 roku zespól został zaproszony do wzięcia udziału w 9 edycji prestiżowego Festiwalu muzyki progresywnej w Mexicali w Meksyku "Baja Prog", obok Crala Palmera, Caravan, Taal, Ashtar, Tryo, Tripod, Ozric Tentacles i wielu innych wykonawców z całego świata. Ze strony polskiej grały tam do tej pory: Quidam i Ankh. Po powrocie do kraju VAN w składzie Barbara Zielińska - Van (instr. klawiszowe), Tylda Ciołkosz (wokal, skrzypce), oraz Paweł Szczubial (gitara) i Adam Jasiński (gitara basowa) rozpoczął pracę nad singlem, który był zapowiedzią drugiej płyty zatytułowanej roboczo "Gate". W czerwcu 2006 roku zespól wziął udział w 15 edycji festiwalu Wave Gothic Treffen w Niemczech, obok Clan of Xymox, Lacrimosy i VNV Nation. Rok 2007 rozpoczął się dwukrotnym występem na Festiwalu Emergenza w Belgii. W trakcie prac kończących kolejne studyjne dzieło zespól pomyślnie przeszedł kwalifikacje do festiwali: Jarocin, MayDay, Rock-Skierniewice, Liga Rocka Jelenia Góra, Stop Przemocy w Wejherowie, Karuzela 2007, Elsauria.1.05.2008 zespół zagrał podczas eliminacji festiwalu "Gramy 2008.


Van


  W kolejnych miesiącach do naszej Vanowej muzycznej przygody dołączyli: Karolina Mazurska "Kara" - vocal , Dawid Nakonieczny –bass , Bikram Singh- flety ( Bikram pojawił się za zgodą Haadii Galely - mantra moods ), Marcin "Lisek" Skaba - skrzypce oraz Marcin Siejka – gitara. W maju 2009 ukazał się nowy singiel "Surfaces..". Jego premiera odbyła się podczas targów muzycznych "Music Expo" w Sosnowcu w dniach 14-16 maja na stoisku Fabryki Zespołów. Pod koniec roku 2009 singiel „Cliff” pojawił się w australijskich mediach. Utwór spodobał się tak bardzo, że został umieszczony na oficjalnym wydawnictwie "AnR Licensing". Styczeń 2011 rozpoczął się dla zespołu kandydowaniem w polskich preselekcjach do "Eurowizji 2011" z utworem "I Fly-The Hawk".

VanVan - The Boat Of Sand
Inne oficjalne strony zespołu :

www.myspace.com/vanbarbarazielinska
www.vanband.pl
www.van.muzzo.pl
www.youtube.com/vanbandpoland


Dodaj komentarz

Inne newsy