Samokhin Band tropami Wysockiego!

Liczba wyświetleń: 1296
W dniach 20 - 22 stycznia w Warszawie odbędzie się pierwszy w Polsce festiwal poświęcony twórczości pieśniarza, poety i aktora Włodzimierza Wysockiego. W ramach otwartego konkursu na interpretację utworu artysty zaprezentuje się łódzki Samokhin Band


- W składzie akustycznym wykonamy dwa utwory Wysockiego – mówi Paweł Samokhin, lider zespołu. –  „Piesnya o druge” i „Ochota”. Pierwszy, czyli „Piosenka o przyjacielu” będzie w bardzo nietypowej aranżacji - głównie z wibrafonem czyli cymbałami, w które uderzać będzie niezwykłej urody ... dziewczyna. To, że zdecydowaliśmy się wziąć udział w tym wydarzeniu, to z jednej strony chęć pokłonienia się twórczości tego niezwykłego artysty a z drugiej efekt niekonwencjonalnej polityki naszego zespołu. Chcemy w ten sposób pokazać, że muzyka rozrywkowa nie zna granic, zaś artysta powinien być zawsze otwarty – dodaje muzyk.


Tabletka


Pierwszy w Polsce Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Poezji i Pieśni Włodzimierza Wysockiego „Tropami Wysockiego – pieśni narowiste” odbędzie się w Warszawie, w dniach od 20 do 22 stycznia 2012.
Przypomnijmy, że od 13 grudnia Samokhin Band pracuje w studio nad swoją trzecią płytą. Data premiery nie jest jeszcze znana. Już wiadomo natomiast, że kolejne wydawnictwo zespołu będzie miało o wiele cięższy, bardziej gitarowy charakter. Na płycie nie zabraknie także uznanych gości.


Więcej na:
www.samokhinband.pl
www.myspace.com/samokhinband


Shortcut bio:
Samokhin Band to łódzki, polsko-rosyjski zespół, który powstał w 2008 roku z inicjatywy Pavla Samokhina, pochodzącego z Rostowa nad Donem. Muzyka Samokhin Band to energetyczna mieszanka jazzu, funky, ska, starego, dobrego rock'n'rolla oraz wschodniego folku wzmocniona mocnym rockowym brzmieniem. Samokhin Band wystąpił m.in. jako support dla Joe Cocker'a czy supergrupy Leningrad. Zespół ma na swoim koncie ponad 700 koncertów w kraju i za granicą. Samokhin Band ma w dorobku dwa albumy („Samokhin Band” z 2008 oraz „Habibi” z 2009). Obecnie trwają prace nad materiałem do trzeciej płyty.

Zapraszamy na profil zespołu na naszym serwisie.Dodaj komentarz

Inne newsy