Zagrajmy na rzecz poszkodowanych w gminie Cekcyn

Liczba wyświetleń: 773
  Zapraszamy wszystkie zespoły do wzięcia udziału w koncercie na rzecz poszkodowanych przez lipcowe tornado, które przeszło przez woj. kujawsko - pomorskie. Chętnych prosimy o kontakt z organizatorami na oficjalnej stronie wydarzenia na facebooku:

http://www.facebook.com/events/185432621588270/

Wydarzenie jest na etapie organizacyjnym
Wszelkie pomysły i rozwiązania mile widziane.
Termin koncertu na rzecz poszkodowanych: 18.08.2012
Więcej danych wkrótce

Uruchomione zostało specjalne konto dla poszkodowanych.
Komitet "Pomoc dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną"ul. Szkolna 2 89-511 Cekcyn
nr konta 76 8144 0005 2016 0160 0546 0001
zbiórka trwa od 16 lipca do 30 września

  14 lipca 2012 roku w w regionie kujawsko-pomorskim i pomorskim doszło do tragedii. Około godziny 17:00 oczom mieszkańców gminy Cekcyn, Tuchola oraz okolic ukazał się złowrogi widok. Lej wychodzący z chmur dotknął ziemi, niszczył wszystko co spotkał na swojej drodze. Potężny wiatr zrywał dachy z domów, przewracał samochody, łamał drzewa, odebrał jedno życie ludzkie. W wyniku trąb powietrznych rannych zostało 10 osób, ponad 100 rodzin zostało pozbawionych dachów nad głową, niektórzy potracili całe dobytki, ich domy zostały zrównane z ziemią. 400ha lasów zostało zniszczonych, wiatr łamał 70 letnie sosny jak zapałki. Zniszczone zostały domy, szkoły, pola, lasy. Gmina Cekcyn jest jedną z najbardziej poszkodowanych gmin. Państwo zapewniło poszkodowanym zapomogę: jednorazowo do 6 tys złotych. Czym jest 6 tys zł, kiedy nie ma się nic? Kiedy z domu pozostaje sterta gruzów? Odbudowa dobytku zajmie dużo czasu oraz przede wszystkim mnóstwo pieniędzy.
  Właśnie dlatego pomóżmy mieszkańcom gminy Cekcyn, Tuchola i okolicom. Twórcy i słuchacze muzyki, łączmy się! Wspólnie pomóżmy ofiarom trąb powietrznych!
  Stwórzmy wspólnie wspaniały koncert, zagrajmy dla Cekcyna! Muzyka łagodzi obyczaje, niech zatem załagodzi ból spowodowany tragedią. Zagrajmy na rzecz poszkodowanych w Cekcynie i okolicach, Razem dla Cekcyna!

Zobacz podobne newsy:

Dodaj komentarz

Inne newsy