Wielki powrót Bakshish!

Liczba wyświetleń: 684
  Na trwającym właśnie Ostróda Reggae Festival swoją premierę będzie miał oczekiwany od 12 lat album jednej z najważniejszych grup reggae w kraju. Bakshish powraca w wielkim stylu rewelacyjną i odważną płytą zatytułowaną „4 I-ver”.
  Zespół słynie z odważnych muzycznych połączeń i pozornie odległych podróży stylistycznych. Na płycie znajdują się  kompozycje utrzymane w klimacie dub-reggae-soul-jazz. Album został nagrany w studio "M"PR Radia Opole i dokończony w domowym studio Radka Wociala, którego obok Krzysztofa Niedźwieckiego zaprosił JareX do współprodukcji. Jak można się było spodziewać, to trio poddało się materiałowi muzycznemu ze wzajemnością. Do finalnego mixu i zakończenia produkcji materiału zaangażowano ekipę  częstochowskiego studia Radioaktywni.Od wydania ostatniego albumu Bakshish zatytułowanego „B-3” minęło 12 lat. Przez ten czas zespół mocno ewoluował. Dziś trzon formacji stanowią: Jarek „Jarex” Kowalczyk , Mariusz „ Mario Tolo” Litner i Monika Biczysko. Bakshish ponownie stał się zespołem z Opolszczyzny i zaprosił do współpracy muzyków z tego regionu: Damiana Poprawę, Grzegorza Sulikowskiego, Radosława Wociala i Krzysztofa Niedźwieckiego (mały wyjątek Częstochowa). Rozpoczęły się  regularne próby, koncerty, a co najważniejsze w działalności zespołu, praca nad nowymi utworami.
  Bakshish jest jednym z pierwszych w kraju zespołów reggae. Czwartą, oficjalną i długo oczekiwaną przez fanów płytę powstałej w 1982 roku formacji zatytułowaną „4 I-ver” wydaje Fonografika. Premiera płyta będzie miała miejsce 11 sierpnia podczas Ostróda Reggae Festival. Fonografika to największa niezależna polska wytwórnia muzyczna istniejąca od 2002 roku. Przez 11 lat swojej działalności firma zgromadziła obszerny katalog obejmujący gatunki takie, jak: rap, jazz, blues, reagge, rock, pop czy muzyka poważna. Fonografika ma na koncie 5 platynowych oraz 25 złotych płyt, setki kawałków na top listach oraz tysiące uznanych artystów, między innymi takich jak: Czesław Niemen, Hanna Banaszek, Irena Santor, Zbigniew Wodecki czy Kobranocka, setki raperów, jak choćby: Peja, Pezet, Hemp Gru, Dj 600V, Abradab, Molesta Ewenement, Slums Attack czy Bas Tajpan. Od 11 sierpnia kolejnym ważnym punktem w portfolio Fonografiki będzie Bakshisz.


foto mat. pras.

Więcej:

www.bakshish.pl

www.fonografika.pl

Zobacz podobne newsy:

Dodaj komentarz

Inne newsy