VEDONIST w Witching Hour Productions!

Liczba wyświetleń: 1523
VEDONIST w Witching Hour Productions!


foto mat. pras. okładka albumu

Nowy album warszawskiego VEDONIST już gotowy! Płyta zatytułowana “A Clockwork Chaos” ukaże się 29 maja za sprawą Witching Hour Productions. Materiał został nagrany pod koniec ubiegłego roku w 3 studiach (Sophiria Studio, Huge Studio i Top Secret Studio) oraz zmiksowany i zmasterowany w Hertz Studio przez braci Wiesławskich.
Okładką płyty zajął się wokalista zespołu Pachu, laureat Fryderyka za jedną z okładek Acid Drinkers, a za zdjęcia zespołu odpowiada Kobaru, autor sesji fotograficznych m.in. Behemoth.


foto mat. pras. Kobaru

Tak nowe dzieło Vedonist komentuje Gerhalt (bas): “Po pięciu latach od wydania „The World Of Reversed Decalogue”, kilku trasach koncertowych i roszadach w składzie wracamy z nowym albumem! Założyliśmy sobie, że nasza trzecia płyta będzie dużym krokiem w stronę muzyki nowoczesnej, bez powielania oldschool'owych schematów, jednakże wciąż w klimacie grania wymagającego, technicznego i nieszablonowego, co zawsze było naszą wizytówką. Nie mam wątpliwości, że udało nam się to osiągnąć i że „A Clockwork Chaos” zaskoczy pozytywnie niejednego maniaka ekstremalnych dźwięków. Przygotujcie się na śmiertelną dawkę zmechanizowanego chaosu!”

Zespół rozpocznie promocję nowego albumu na kilku letnich festiwalach m.in. na Metal Head's Mission czy Metalfest Poland, a na jesień 2013 planowana jest duża trasa promocyjna po Polsce.

Na płycie “A Clockwork Chaos” znajdzie się 9 premierowych utworów:

1. Visual Echo of Distress
2. Vulture of War
3. Little Boy Black
4. At the Feet of Christ
5. Tunnel Rat
6. Sentenced to Atavism
7. Nhac Do
8. Internal Bleeding
9. Delusional Parasitosis

Pierwszego utworu promującego nowy album ("Visual Echo Of Distress") można posłuchać
tutaj:

Vedonist - "Visual Echo of Distress"


VEDONIST powstał w roku 2002, kiedy to w głowach dwójki braci – Gerhalta i Schrödera - powstała idea założenia zespołu metalowego, gdzieś z pogranicza thrash i death metalu. Chcieli zrobić coś po swojemu, nie szargając świętości i bez odcinania się od historii gatunków, ale tak by przenieść je w nową erę. Szybko przeszli od myśli do czynów i już rok później w warszawskim studio DBX nagrali demo "The First Scream" - odważnie promowane na żywo podczas dwóch tras koncertowych z Newbreed, Serpentia i Vilgefortz. Zahartowani scenicznymi występami ponownie zarezerwowali studio DBX, gdzie pod koniec 2005 roku nagrano pełnoczasowy debiut "Awaking To Immortality", który w marcu kolejnego roku wydała azjatycka wytwórnia Trinity Records Hong Kong. Na krajową premierę przyszło im jeszcze trochę poczekać, ale wreszcie w styczniu 2007 roku album został dołączony do magazynu Mega Sin, i w ten sposób błyskawicznie trafił do blisko trzech tysięcy fanów w Polsce. Idąc za ciosem zespół zamknął się w Sophiria Studio, gdzie od marca do października 2007  nagrał przemyślany i dopieszczony drugi album "The World Of Reversed Decalogue". Nowy materiał był promowany w tym samym roku m.in. na trasie z Hate, Crionics i Deathbringer, a pod koniec 2008  został wydany przez amerykańską wytwórnię Metalbolic Records. Z dwoma płytami na koncie zespół docierał się na koncertach i wkrótce padły kolejne propozycje występów – na początku 2009 zagrali tour z Hate, w maju trasę z Christ Agony, a rok później dwie części "Rebellion Tour" m.in. z Decapitated, Hate oraz Darzamat. Po kilkunastomiesięcznej przerwie zespół w odświeżonym składzie (do którego dołączyli były gitarzysta Lost Soul - Domin oraz wokalista Pachu z Huge CCM) zabrał się do prac nad trzecią płytą. Tuż po nagraniach muzycy wyruszyli na kolejną trasę, tym razem u boku Vader. Trzeci album zatytułowany "A Clockwork Chaos" ukaże się w maju 2013 nakładem Witching Hour Productions. Materiał został zmiksowany i zmasterowany w Hertz Studio przez braci Wiesławskich, okładką płyty zajął się wokalista zespołu Pachu (laureat Fryderyka za jedną z okładek Acid Drinkers). Zespół rozpocznie promocję nowego albumu na wielu letnich festiwalach m.in. na Metal Head's Mission czy Metalfest Poland, a na jesieni 2013 planowana jest duża trasa promocyjna po Polsce.

Obecny skład Vedonist:
Łukasz “Pachu” Pach – wokal (od 2010)
Dominik “Domin” Prykiel – gitara (od 2011)
Artur “Xan” Grabowski – gitara (od 2005)
Łukasz “Gerhalt” Szreder – bas (od 2002; gitara 2002-2005)
Daniel “Schröder” Szreder – perkusja (od 2002)

Więcej informacji o zespole:

www.facebook.com/vedonist

Dodaj komentarz

Inne newsy