Metalowy concept album od Chaos Engine Research!

Liczba wyświetleń: 1561
„The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence” to najnowsza, ciepła jeszcze płyta ośmioosobowego projektu metalowego Chaos Engine Research. Album produkowały jedne z najpopularniejszych nazwisk w polskim oraz światowym środowisku metalowym, zaś sami muzycy szukają wydawcy.


foto mat. pras.

„Legenda spisana przez anonimowego ducha ciszy” to album konceptualny: opowieść stworzona w konwencji dramatu antycznego, gdzie funkcję aktorów i chóru pełnią wokaliści: Darek „Darrior” Januszewski oraz Jacek „Młody” Adamczyk. Autorem tekstów a zarazem gitarzystą Chaosów jest Marcin „Muzz” Grobelak, który wspólnie z Krzysztofem Dworakiem odpowiada również za kompozycje i aranżacje utworów. Muzyczną część zespołu zamyka wyjątkowa sekcja rytmiczna, w skład której wchodzą Jacek Czekaj na basie i Ivo Orleański na bębnach. Stroną wizualną w zespole zajmują się: Marcin „Diarell” Itczak – grafik komputerowy i Paweł Kobiela – odpowiedzialny za projekcje podczas występów oraz (wraz z Marcinem Grobelakiem) za montaż filmowy.

 – Jesteśmy piekielnie zadowoleni z efektu końcowego – mówi Darek „Darrior” Januszewski, wokalista Chaos Engine Research. – Nagrania płyty dokonano w studiu „Perlazza” pod okiem producenta Przemysława „Perły” Wejmanna znanego ze współpracy z zespołami takimi jak:  Acid Drinkers, Gues Why, Black River, Chainsaw, Muchy, Neony czy None   Masteringiem albumu zajęła się prawdziwa legenda sceny metalowej, Tue Madsen z Antfarm Studio w Danii, który na swoim koncie ma płyty artystów takich jak:  Behemoth, Vader, Amatory, Moonspell, Heaven Shall Burn, Ektomorf, Dark Tranguillity, Sick Of It All czy Mnemic. Włożyliśmy w tę płytę całą swoją pasję, która odpowiednio oszlifowana przez Przemka Wejmanna oraz Tue Madsena przyniosła niezwykły efekt. Aktualnie jesteśmy na etapie poszukiwania wydawcy dla naszego albumu. Mamy nadzieję, że szybko się znajdzie, gdyż album „The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence” zarówno brzmieniowo jak i kompozycyjnie nie odbiega od światowej czołówki  metalowego grania – dodaje.

Chaos Engine Research to sześciu muzyków, grafik i operator projekcji multimedialnych. Razem tworzą wyjątkowy projekt, który wykracza dalece poza ramy zespołu muzycznego. To wybuchowa mieszanka obrazu i dźwięku, która żadnego uczestnika występu formacji nie pozostawia obojętnym na skomasowany, muzyczno-wizualny atak. Zespół promuje najnowszy materiał zatytułowany „The Legend Written by an Anonymous Spirit of Silence” na koncertach w całej Polsce.

Więcej:
Myspace: http://www.myspace.com/chaosengineresearch
Facebook: http://www.facebook.com/ChaosEngineResearch

Dodaj komentarz

Inne newsy