Nagły atak Apacza…

Liczba wyświetleń: 1270
Z przyjemnością prezentujemy najnowszy klip do utworu „Gorzki Wiatr II”, pochodzący z nowego albumu Szawła Płóciennika pt. „Apacz!”. Płyta ukazała się nakładem warszawskiej Fonografiki.


foto mat. pras.

Szaw Vel Płóciennik, a właściwie Paweł Płóciennik, to wszechstronny artysta. Właśnie została wydana jego pierwsza oficjalna płyta, na której zaprezentuje utwory z pogranicza alternatywy, popu, reggae, punk rocka i bluesa. Poza tworzeniem muzyki, Szaweł zajmuje się również rysunkiem komiksowym, czego efekty można oglądać na oficjalnym fanpage’u zespołu na Facebooku (https://www.facebook.com/apaczezwolnejvoli).


foto mat. pras.

Najnowszy projekt jest zbiorem utworów, które ukazały się na nielegalnie wydanych produkcjach artysty – „Apacz Z Wolnej Vvoli”, „Viosna Mixtape” oraz „Taniec Słońca”. Nakład płyt rozchodził się w ramach spontanicznych akcji organizowanych przez wokalistę np.: „Dobre Słowo W Cenie” lub „ZaApaczuj i Zanuć Dalej!”.


foto mat. pras.

Szaw Vel Płóciennik - "Gorzki Wiatr II"


Dobre przyjęcie poprzednich projektów muzycznych, skłoniło Płóciennika do przypomnienia o sobie polskim fanom muzyki alternatywnej. Kompilacja dotychczasowych albumów oraz nowe aranżacje znanych już utworów, z pewnością nada płycie świeżego charakteru i nieprzeciętnej jakości.


foto mat. pras.

Podczas tworzenia wcześniejszych albumów, w latach 2011-2012, Szawłowi towarzyszyli Bracia Truong. Obecnie ich miejsce zajęli: Janusz Rutkowski, Tomasz Jan Hinz oraz Łukasz Bytner, tworząc formację koncertową - Apacze Z Wolnej Vvoli. Płóciennik powraca więc na rynek muzyczny ze zdwojoną siłą, a dla swoich słuchaczy szykuje wiele muzycznych niespodzianek.

Dodaj komentarz

Inne newsy