FROM AFAR w komplecie! Prace nad pełną płytą trwają!

Liczba wyświetleń: 1536
From Afar - zespół, który wprowadził sporo zamieszania na scenie alternatywnej w 2012 debiutując EP-ką “The Abyss Gazes into You” jest już w komplecie. Do składu dołączył perkusista Marcin Grzesik zastępując Michała Chruściela. Zespół powrócił do pracy nad nowym materiałem i jeszcze w tym roku chciałby ponownie wkroczyć na scenę.


foto mat. pras.

"Tworzenie nowego materiału zajęło nam sporo czasu. Odbiło się to na naszej aktywności koncertowej, ale dziś jesteśmy już pewni, że było warto. The Abyss Gazes into You zamknęła pewien dość długi etap. Otrzymała bardzo dobre recenzje, byliśmy niesamowicie przyjmowani na koncertach, dostaliśmy od naszych fanów wsparcie, które utwierdziło nas w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku. Zrobimy wszystko, aby płyta nad którą pracujemy wielkim krokiem naprzód. Część numerów z pewnością zaprezentujemy już na najbliższych koncertach" – komentują muzycy.

Z informacji uzyskanych od członków zespołu wynika, że materiał w warstwie lirycznej będzie krytyką upadającego społeczeństwa przedstawioną w charakterystyczny dla From Afar sposób, bez unikania własnej odpowiedzialności za opisywane sytuacje czy zjawiska i na tyle plastycznie, aby słuchacz mógł interpretować go na swój sposób i odnieść do własnego życia.


foto mat. pras. okładka albumu

Przypomnijmy, że we wrześniu ubiegłego roku do sprzedaży trafiła debiutancka EP'ka zespołu FROM AFAR "The Abyss Gazes into You". Materiał został nagrany wiosną 2012, masteringiem zajął się Mateusz Michniewicz, okładkę zaprojektowało studio Cruelpicture. From Afar działa w pełnym składzie od 2009 roku. Wśród swoich inspiracji muzycy wymieniają takich artystów jak Tool, Korn czy Deftones.

 
Na pierwszy singiel wybrano utwór "Jacob's Ladder", do którego klip zrealizowany przez rzeszowskie Lemonade Studio jest dostępny w serwisie Youtube:

From Afar - "Jacob's Ladder"


Teledysk zanotował już blisko 20000 wyświetleń.
Album wydany został w formacie digipak i można go nabyć na oficjalnej stronie zespołu http://www.fromafarband.com/zamowienie/

Zespół jest otwarty na propozycje koncertowe. Więcej informacji:
Jacob's Ladder: http://www.youtube.com/watch?v=shwdDUux07o&hd=1
Facebook: https://www.facebook.com/fromafarpl
YouTube: http://www.youtube.com/user/FromAfarBand
www: www.fromafarband.com
mail: fromafarband@gmail.com

Dodaj komentarz

Inne newsy