Materia w trasie! Tuż po niej nowa płyta!

Liczba wyświetleń: 1157
 
foto Dominik Ostrowski

  Materia w trasie! Tuż po niej nowa płyta!  17 sierpnia startuje trasa „Faces Of Rage Tour”, która swym zasięgiem obejmie 21 miast! Gwiazdami wszystkich koncertów będą coraz lepiej znane młode wilki polskiego metalu: Materia oraz Northern Plague.
  Zamysł przedsięwzięcia był taki, by na tych wszystkich koncertach promować najnowszy materiał a tuż po zakończeniu trasy wydać płytę – mówi Michał `Mihu` Piesiak, basista i wokalista w Materii. – Dogadaliśmy się z zespołem Nortehrn Plague i razem zorganizowaliśmy cały tour. To będzie niezłe wyzwanie, ale długo się przygotowywaliśmy i na każdym z koncertów damy z siebie wszystko. W każdym mieście wspierać nas będzie lokalny supprt. – dodaje muzyk.

  Trasa „Faces Of Rage” obejmie 21 miast i potrwa od 17 sierpnia do 6 września:

17.08 - Łomża - Klub Pop-Art
18.08 - Białystok - Tawerna Trzy Korony
19.08 - Olsztyn - Klub Studencki Grawitacja
20.08 - Tczew - TBA
21.08 - Elbląg - Klub Muzyczny Mjazzga
22.08 - Toruń - Klub Bunkier
23.08 - Bydgoszcz - Estrada StageBar
24.08 - Grudziądz - Underworld Xes
25.08 - Gdańsk - Club 27 [Bez Materii]
27.08 - Darłowo - Karczma Rzymska
28.08 - Słupsk - Motor Rock Pub
29.08 - Kołobrzeg - Latarnia
30.08 - Szczecinek - MDK
31.08 - Połczyn - MDK
01.09 - Piła - Klub Rockowy Barka
02.09 - Poznań - U Bazyla
04.09 - Żagań - Elektrownia
05.09 - Jelenia Góra - Orient Express
06.09 - Wrocław - Łykend
07.09 - Łódź - Klub Luka
08.09 - Warszawa - Klub Muzyczny Progresja

  Tuż po zakończeniu trasy światło dzienne ujrzy oczekiwany album Materii zatytułowany „#2012”. Produkcją krążka zajął się Andrzej Puczyński (Izabelin Studio). Zespół ma póki co w dorobku dwa nagrane własnym sumptem materiały, demo „Vandals” z 2009 roku oraz EP-kę „Holidays On The Angels Island” z roku bieżącego. Oba albumy można pobrać za darmo z profilu Myspace Materii. Aktualnie zespół kończy pracę nad promocyjnymi klipami. – Dwa teledyski będą miały premierę równo z płytą, czyli zaraz po powrocie z trasy – mówi Mihu. –  Specjalnie na trasę produkujemy specjalną edycję płyt tylko z okazji tych koncertów. Będą tam numery z pierwszej płyty, z epki oraz trzy premastery z nadchodzącej.


foto Dominik Ostrowski

Shortcut bio: 

  Materia powstała w 2007 roku w Szczecinku. Początkowo jako trio:  Michał `Mihu` Piesiak (wok., bas),  Tadek `TeDe` Piesiak (git., wok.) i  Kuba `Marcia` Marciniak (per.). W 2010 roku do zespołu dołącza wieloletni przyjaciel Adrian `Adi` Dubiński (git.). Zespół bardzo intensywnie koncertuje w całej Polsce, szybko odnosi sukcesy na przeglądach i festiwalach – w tym, na tych w Polsce najważniejszych (Przystanek Woodstock, Festiwal w Jarocinie). Bracia Piesiak w 2011 roku wystąpili w Szansie Na Sukces i zostali zaproszeni do Finału w Sali Kongresowej, gdzie wystąpili razem z Arturem Gadowskim. Muzyka Materii to ciężki, nowoczesny metal z progresywnymi ambicjami i licznymi odniesieniami do klasyki gatunku.

Więcejna:

www.myspace.com/themateria

www.facebook.com/materia.metal

www.ironmedia.com.pl


Zobacz podobne newsy:

Dodaj komentarz

Inne newsy