Najnowszy klip od Chilitoy!

Liczba wyświetleń: 1874
Debiutancki album Chilitoy, płyta bez tytułu, pojawiła się na sklepowych półkach 30 listopada nakładem Fonografiki. Właśnie swoją premierą miał drugi klip promujący wydawnictwo. Jest to obraz do utworu „Dysharmonia”.


foto mat. pras.

 – 2013 był dla nas rokiem naprawdę wyjątkowym, kolejnym w naszej muzycznej "karierze", jednak przełomowym – podsumowuje zespół na oficjalnym profilu FB. – Podpisaliśmy kontrakt z Fonografiką, wydaliśmy (nareszcie!) debiutancką płytę, zagraliśmy wiele świetnych koncertów, które za każdym razem dzięki Waszej energii dają nam potężnego kopa. Dwa utwory z naszego krążka doczekały się teledysków – Room no 2 i Dysharmonia.

„Dysharmonia” (klip)


„Dysharmonia” (trailer)


Muzyka zespołu Chilitoy utrzymana jest w klimacie pop rockowym,  dopełnionym nowoczesnym elektronicznym brzmieniem. Nowoczesne brzmienie materiału zawartego na debiutanckim krążku oddaje charakter grupy, a tematyka prezentowanych kompozycji porusza tematy bardzo aktualne dla każdego odbiorcy – zachwianie wartości, poczucie zagubienia w nowoczesnym, zdigitalizowanym świecie, wyobcowanie.

Chilitoy stworzyło płytę szczególną dla siebie, będącą pierwszym zbiorem przemyśleń twórców  i ich osobistych przemyśleń związanych z codziennością. - Nasz krążek nie posiada tytułu, co jest celowym zabiegiem – informuje zespół. – Wybór konkretnego tytułu narzucałby ramy, w których należałoby rozpatrywać płytę. Tym samym staje się ona artystycznym ekshibicjonizmem, pozwalającym odbiorcy na jeszcze lepsze poznanie twórcy przy jednoczesnym pozostawieniu maksymalnej indywidualności w interpretacji.

Chilitoy - Room No.2 [Official Video]


– Chilitoy to zespół z dużym potencjałem. jest jednym z najbardziej obiecujących składów na rodzimej scenie – mówi Damiana Ekman z Fonografiki. – Uważamy, że ich nowy album jest nie tylko interesującą pozycją dla fanów rockowych brzmień, ale miłośników dobrej muzyki w ogóle – dodaje.
Zespół Chilitoy powstał w 2006 roku w Trzebni. Szerszej publiczności dał się poznać dzięki takim utworom jak „Do you remember me” oraz „Voices”. Przez siedem lat skład zespołu kilkukrotnie się zmieniał, m.in. formacja rozstała się ze swoją frontmanką, znaną z programu „X Factor” Adą Szulc. Pomimo rozstania się Adą, prace nad debiutanckim krążkiem zespołu nie zostały zaprzestane. W marcu 2012 roku wokalistką zespołu została Anita Wojciechowska.

Więcej:
www.chilitoy.pl
https://www.facebook.com/chilitoy
www.fonografika.pl

Dodaj komentarz

Inne newsy