Wywiad z zespołem The Skys tylko na Klipon.pl!

Liczba wyświetleń: 6419
The Skys, znany na całym świecie, pochodzący z Wilna, zespół rockowy rozpoczął prace nad nową płytą. Litwini promują także najnowszy klip do utworu „When The Western Wind Blows” i zapowiadają koncertowy powrót do Polski.


foto mat. pras.

The Skys nie jest w Polsce zespołem zupełnie nieznanym, jednak przybliżcie proszę sylwetkę badnu naszym czytelnikom i opiszcie, co udało się Wam w Polsce już osiągnąć?

Zespół w swojej karierze zagrał na wielu festiwalach na całym świecie, a w ubiegłym roku skupił się na Polsce gdzie zdobył dziewięć nagród i wyróżnień. Do najważniejszych nagród i wyróżnień zaliczyć można: 1. miejsce na festiwalu Pawła Bergera, 1. miejsce na festiwalu Rock Master, specjalne wyróżnienie na festiwalu Miry Kubasińskiej oraz innych.

Pod koniec ubiegłego roku odbyła się premiera Waszego najnowszego klipu  do utworu „When The Western Wind Blows”. Utwór pochodzi z wydanej w 2011 roku płyty „Colours Of The Desert”. Czy ten klip to zakończenie promocji tamtego – póki co Waszego ostatniego – wydawnictwa?

Tak, można tak powiedzieć. Ten klip był zrealizowany podczas trasy koncertowej w Kanadzie oraz Stanach w 2013 roku -  zagraliśmy wówczas około 60 koncertów. Ciekawostką jest, że w pracy nad teledyskiem wziął udział reżyser dźwięku z zespołu Soundgarden.

Dlaczego właśnie do tego utworu powstał teledysk? Powiedzcie też proszę  coś więcej o jego realizacji i pomyśle na fabułę.

Ten utwór najbardziej pasuje do klimatu Zachodu. Nie bez znaczenia było też, że piosenka „When The Western Wind Blows” kilka miesięcy była pośród topów radia Centrum w Polsce. Utwór dotarł do miejsca trzeciego, bo głosowali na niego słuchacze, co było dla nas ważnym sygnałem. Chcieliśmy w ten sposób spiąć dwa kontynenty, wyróżniając właśnie ten kawałek, kłaniając się słuchaczom w Kanadzie i Stanach oraz puszczając oko do fanów w Europie, konkretnie w Polsce.

Jakie teledyski wcześniej promowały „Colours Of The Desert”?


Wcześniej płytę promował teledysk do utworu „Colours Of The Desert”, który można obejrzeć na naszym kanale Youtube oraz kilka live klipów, a konkretnie – „Walking Alone” oraz „Calling Out Your Name”.

Kiedy można się spodziewać kolejnej płyty The Skys? Wiem, że pracujecie nad nią.

Planujemy wydać nową płytę w roku 2015. Mamy kilka utworów, pracujemy nad nowymi a po trasie koncertowej skupimy się nad pracą w studiu nagraniowym.

Czy macie już jakiś pomysł na pierwszy teledysk promujący nadchodzące wydawnictwo The Skys?


Właśnie w tym momencie pracujemy nad koncepcją płyty.

Możecie zdradzić, w jaki sposób, gdzie wydacie tę płytę?


To – póki co – niech zostanie tajemnicą. Na pewno płyta będzie dostępna na całym świecie w formatach CD, na winylach oraz cyfrowo.

Jaką według Was rolę odgrywa dziś wideoklip?

W erze internetowej teledysk stał się według nas jeszcze ważniejszy, niż wtedy, gdy rządziła telewizja. Nie wolno dziś lekceważyć tej szalenie ważnej formy przekazu i promocji. Ludzie słuchają dziś muzyki oczami i jeśli chce się do nich dotrzeć, trzeba dbać o dobrą wizualna oprawę twórczości.

Gdzie szukacie inspiracji, planując wideoklipy?

Najlepszą inspiracją dla nas jest życie – podróże, ludzie, problemy socjalne, przyroda, filozofia oraz miłość. Może brzmi to abstrakcyjnie, ale mamy bardzo artystyczne podejście do tego, co robimy. Inspiruje nas wiele rzeczy, uogólniając, można powiedzieć, że po prostu życie.

Czekamy na nowy album i następne teledyski. Ostatnie słowo należy do Was!

Love, Peace and Rock'n'roll!

Z zespołem The Skys, specjalnie dla portalu Klipon.pl, rozmawiał Patryk Grywiński.


Dodaj komentarz

Inne newsy