Powstały teledyski dla Mariki, Ńemego i Moniki Urlik

Liczba wyświetleń: 3048
Już są dostępne teledyski, które powstały w ramach „Szkoły Teledysków” - projektu zorganizowanego przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych „Plaster”, a współfinansowanego przez Miasto st. Warszawa.


foto mat. pras. Ńemy – Guzik (feat. Biskup)

Szkoła Teledysków to nic innego jak dwumiesięczny kurs, w trakcie którego
30 uczestników przez prawie dwa miesiące pracowało nad trzema teledyskami.  W ramach projektu odbywały się wykłady i spotkania z najbardziej uznanymi reżyserami wideoklipów  w Polsce:  Anną Maliszewską, Konradem Aksinowiczem, Romanem Przylipiakiem  i Krzysztofem Skoniecznym. Jeden z wykładów poprowadził również scenarzysta filmowy i telewizyjny Wojtek Nerkowski.


foto mat. pras. Marika & Spokoarmia – Smoki

Następnie uczestnicy pracowali w grupach nad teledyskami do udostępnionych przez artystów utworów. Do współpracy udało namówić się  Marikę („Smoki”), Monikę Urlik („Nie wie nikt”) oraz Ńemego („Guzik”).  Każda z grup pod okiem opiekunów artystycznych (Agnieszki Gomułki, Janusza Kojro i Filipa Szawarskiego) przygotowała teledysk w oparciu o wspólnie napisany scenariusz. Do zadań grup należało też pozyskanie lokalizacji oraz zarządzanie budżetami produkcyjnymi.

„Wszystkie grupy przygotowały świetne teledyski – każdy w innej estetyce i klimacie.  Życzę uczestnikom, aby  praca przy tym projekcie była dla nich początkiem drogi zawodowej związanej z filmem.” powiedział Wojtek Augustyniak, koordynator projektu.
Marika oraz Ńemy wzięli udział w zdjęciach do swoich teledysków, a powstałe dzieła promują single artystów. Teledysk dla Moniki Urlik, będący opowieścią fabularną pozostanie wideoklipem nieoficjalnym.

Teledyski są dostępne do obejrzenia tutaj:

Marika & Spokoarmia – Smoki


Ńemy – Guzik (feat. Biskup):


Monika Urlik – Nie wie nikt:


https://www.youtube.com/fundacjaplaster

Więcej informacji:
Wojtek Augustyniak
wojtek@fundacjaplaster.pl
660.477.834

Info o artystach:
Marika&Spokoarmia: www.marika.art.pl

Ńemy: Marcin "Ńemy" Niemczyk - raper, producent i wokalista. Zwycięzca "The Man With The Iron Fists Remix Contest" organizowanego przez legendę z Wu-Tang Clanu - RZA. W swojej muzyce przeplata rap z muzyką pop, rockiem, elektroniką. Jego debiutancki album ukaże się wiosną roku 2014.

Dodaj komentarz

Inne newsy