Koncert Co-Sovel w Meskalinie 26.01.14, godz. 19.00, wstęp wolny!

Liczba wyświetleń: 1912
Co-Sovel, czyli autorski projekt Izoldy Sorenson, która swój żeński pierwiastek postanowiła ukryć pod męskim pseudonimem. Ponoć nieprzypadkowo. Chodzą słuchy, że za kierownicą zachowuje się jak facet, lubi nosić pianino i z przyjemnością naprawia korki.Co-Sovel to….
Gatunek niezwykle trudny do sklasyfikowania. Izolda to, co robi nazywa roboczo popem, choć popem w czystej postaci nie jest. Niektórzy mawiają, że Co-Sovel gra przestrzennie i upatrują się wpływów w muzyce elektronicznej. Opinia całkiem trafna, bo zarówno Izolda jak i reszta muzyków przyznają, że kochają bit. Chodzą też słuchy, że to "Damskie Depeche Mode", z tym, że zamiast gitary używane jest ukulele.

 Z pewnością Co-Sovel to dbałość o detale, śpiewne linie melodyczne i rytmiczność, używanie instrumentów częstokroć na przekór ich tradycyjnym funkcjom: bas przejmujący linie melodyczne piana, a piano przechwycające linie basowe.
Dlatego najtrafniejszym opisem dla twórczości Izoldy (Co-Sovela) jest to co czują ci, którzy słuchają jej dźwięków, wychodzą naładowani energią z koncertów i z niecierpliwością czekają na dalsze jej dokonania muzyczne… i zbiegi okoliczności.

Więcej na:
Facebook:
https://www.facebook.com/cosovel

linki muzyczne:
You Tube:
http://www.youtube.com/watch?v=YNx_ADb2hHc
http://www.youtube.com/watch?v=diIRBRfAj2Y
http://www.youtube.com/watch?v=WoxFgenfrxE
http://www.youtube.com/watch?v=IzCADxJUlKw
Kanał Souncloud:
https://soundcloud.com/co-sovel

Dodaj komentarz

Inne newsy