Wywiad z zespołem Materia!

Liczba wyświetleń: 5890
Z zespołem Materia dla serwisu Klipon.pl rozmawiał Łukasz Dworek.1. Jesteście świeżo po trasie koncertowej „99 Bottles Of Vodka Tour”. Gratulujemy tego przedsięwzięcia, nie każda kapela w naszym kraju jest w stanie porwać się na ponad 20 koncertów w krajach takich jak: Litwa, Rumunia czy Bułgaria. Powiedzcie, czy dysponujecie jakimś materiałem video, na podstawie którego będzie można zrealizować teledysk z trasy? Czy w ogóle planujecie cos takiego?

Przede wszystkim polecam każdej kapeli zdecydować się na taką akcję. Mamy masę wspomnień na całe życie, poznaliśmy mnóstwo wspaniałych ludzi, zobaczyliśmy niesamowite miejsca. Owszem mamy dziesiątki gigabajtów z filmami i zdjęciami, nie wszystkie nadają się na publikację ale jak najbardziej, montujemy z tego materia(Ł), który wypuścimy w eter.

2. Jak podsumowujecie tę trasę? Który koncert wspominacie najlepiej?

Może będę powielał czyjeśc wypowiedzi ale widocznie są trafne. Otóż każdy koncert miał w sobie coś wyjątkowego i bez ściemy, mogę sobie przypomnieć każdy po kolei. Byliśmy zaskoczeni mega frekwencją w Rumunii oraz Niemczech. Nie da się jednak ukryć, że koncerty w Polsce wypadły megaaaa! Dziękujemy!

3. Z niecierpliwością czekamy na klip do „B-17”, zapowiada się świetnie, kiedy premiera?


Nanosimy ostatnie korekty, nie chcemy zrobić czegoś na gwałt. Myślę, że w przeciągu dwóch tygodni klip będzie można zobaczyć na YT.

4. Skąd pomysł na miejsce, w którym kręcono ten teledysk i jak przebiegały prace nad nim?

Miejsce i cała robota z klipem to pomysł Marcina Rzeźniczka (peace). My tylko przyjechaliśmy, poskakaliśmy kilka godzin do naszego numeru, i do domu.

5. Nie macie na koncie zbyt wielu klipów, poprawcie mnie, ale chyba oficjalne dwa, to teledyski do utworów „Already Dead” i Give My Some Free”? Chyba, że liczyć jeszcze obraz do „Vandals”…


A jest jakiś obraz do vandals?  :D Mamy Give me some free jako oficialny klip. Klip do shayby to prezent od ziomów ze Stargardu szczecińskiego (peace spider), natomiast Already Dead to nagroda z konkursu w Zielonej Górze.6. Czym kierujecie się, decydując do którego kawałka zrealizować teledysk?

Ciągniemy losy…żartowałem :DD gramy w papier kamień nożyczki…. Żartowałem :D Wybieramy numer wspólnie. Zazwyczaj się zgadzamy.

7. Jak wyglądałby klip Waszych marzeń?


Musiałby być zajebiscie mega kosmos, żeby zgarnął wszystkie możliwe nagrody :D Nie no ciężko to opisać. Ja lubię fabułę, że coś z czegoś wynika ale żeby zostawić też miejsce na własną interpretację…żeby nie wszystko było podane jak na tacy. Trzeba zmuszać ludzi do myślenia ;)

8. Jak wyglądają plany zespołu Materia na koniec tego i następny rok?

Zagramy jeszcze kilka koncertów (zapraszamy na profil FB) i zabieramy się już teraz do nagrywania nowej płyty, a co! Chcemy w pierwszym kwartale roku wydać kolejny LongPlay i czekać na opinie.

Dodaj komentarz

Inne newsy