WHIFF

Liczba wyświetleń: 2263
Witajcie!

   Na łamach naszego portalu, oprócz prezentacji utworów muzycznych i teledysków do nich nakręconych, będziemy od czasu do czasu prezentować zespoły muzyczne, które naszym zdaniem zasługują na uwagę.

   Jako pierwszy przedstawiamy toruńską grupę WHIFF. Zespół gra akustycznie, bliżej niezidentyfikowaną muzykę alternatywną. Cały projekt muzyczny powstał dzięki współpracy wokalisty Ariela Radomińskiego oraz gitarzysty i producenta muzycznego Szymona Kozłowskiego.
Whiff

   Zespół powstał przypadkiem, pomysł zrodził się gdy Ariel i Szymon spotkali się by nagrać w studio kilka piosenek do nowego projektu muzycznego. Zespół ten miał być akustyczny, lecz brakowało kontrabasisty i pianisty. Postanowili więc nagrać na próbę jedną piosenkę tylko z gitarą akustyczną. Nagle zrodził się pomysł, żeby utwór ten zaaranżować na trzy gitary, które mógłby nagrać po kolei w studio Szymon, zastępując w ten sposób brakujące instrumenty. Po sesji nagraniowej stwierdzili, że można w ten sposób, wyłącznie we dwóch, nagrać całą płytę.

Wesoły taniec ze śmiercią


   Kompozycje zespołu Whiff zaaranżowane są na trio gitarowe i wokal, ale można w nich usłyszeć również dźwięki wydobywane z przedmiotów codziennego użytku, które zastępują tradycyjne instrumenty perkusyjne. Zaczęło się od tego, że Szymon chodził po swoim mieszkaniu z pałkami perkusyjnymi, tłuczkiem do mięsa i metalowym prętem i walił we wszystko co napotkał na swej drodze, drażniąc przy tym swoich sąsiadów.

Kreseczka
Kreseczka


Później przedmioty te nagrywał, samplował i używał w aranżacjach muzycznych. Źródłem dźwięku były między innymi: pękające struny od gitary, zgniatana puszka po piwie, rozdzierana kartka papieru, czajnik, popielniczka, pęk kluczy, zapalana zapałka, kieliszki kryształowe, drewniana stolnica, futerał od gitary, klapa od „kibla”, kopany rower, sztylet z toledańskiej stali ;) , kubły, deski, fajansowe wazy, pulpit do nut, kamerton, suszarka do prania, kaloryfer, butelki plastikowe, tupanie w podłogę i wiele innych. Wszystko to stanowi tło dla majestatycznych wokaliz Ariela, którymi wyśpiewuje ambitne i niebanalne teksty oraz dla melodyjnych partii gitarowych wygrywanych przez Szymona.
Whiff

   Koncerty zespołu mają charakter spektaklu muzycznego. Głównym aktorem jest charyzmatyczny i pełen wigoru wokalista Ariel, który z gitarzystą Szymonem, prowadzi dialog pomiędzy ludzkim głosem a strunami gitary akustycznej.

Zespół koncertowy współtworzą również gitarzyści jazzowi: Nikodem Wróbel i Marek Malinowski oraz dwuosobowy, soulowy chórek, w składzie: Joanna Czajkowska i Patrycja Hinz. Wszystko to tworzy spójną całość i wprowadza słuchacza w muzyczny trans.
   Zespół obecnie poszukuje wydawcy dla swojej debiutanckiej płyty.
Oficjalny profil zespołu WHIFF na portalu MySpace:

Whiff


http://www.myspace.com/whiffacoustic

Dodaj komentarz

Inne newsy